copy na etykiety produktowe

Bobby Sox

Bobby sox – copy na etykiety rzemieślniczych skarpet, zredagowanie katalogu produktowego

Co jest najważniejsze w skarpetkach? Cóż, może nie etykieta, niemniej to także istotny element. Przekazuje ważne informacje na temat składu, ale również może zachęcić do kupna angażującym copy, oddając przy tym charakter brandu. 

Takie było moje zadanie, kiedy tworzyłem opisy etykiet trzech nowych modeli Bobby Sox. Ponadto miałem wymyślić im polskojęzyczne nazwy.

W ten sposób przyczyniłem się do powstania trzech modeli rzemieślniczych skarpetek o nazwach: Arbuziaki, Słitaśne i Gastrofaza.

wyzwania
dodatkowe informacje

Firma miała już pewne doświadczenie na rynku kolorowych skarpet, których cena znacząco przekracza tę płaconą za pierwszą z brzegu parę na osiedlowym bazarze. Co za tym idzie, moi koledzy z branży, którzy wcześniej pracowali przy tekstach na etykiety, zdążyli wypracować specyficzny, bardzo bezpośredni, kwiecisty styl komunikacji.

Nie jest to dokładnie taki język, jakim posługuję się na co dzień, więc było to swego rodzaju wyzwaniem. Uważam, że w pełni mu sprostałem. Z końcowego efektu jestem zadowolony, ponieważ udało się zachować ton odpowiedni do tego, którym marka już wcześniej komunikowała się z klientami.

Praca nad skarpecianymi copy była kolejną okazją do uświadomienia sobie, że choć intuicyjnie pisanie dłuższego tekstu powinno być cięższym wyzwaniem niż napisanie czegoś krótkiego, w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. 

Konieczność zamknięcia się w niewielkiej liczbie znaków sprawiła, że nad projektem tym spędziłem trochę więcej czasu, niż nad przeciętnym wpisem blogowym. Skąd się to wzięło? Skoro znaków jest mniej, należy tym bardziej dołożyć starań, by zawrzeć w nich wszystkie niezbędne informacje. Oznacza to dłubanie przy każdym pojedynczym zdaniu, każdym słowie. Co było zresztą ciekawym wyzwaniem.

 

Katalog Bobby Sox
Szczegóły

Przy okazji pisania copy o skarpetach, zostałem również poproszony o zredagowanie katalogu Bobby Sox na sezon 2019/2020. W toku pracy miałem nawet co nieco do powiedzenia w temacie designu poszczególnych stron. 

Co do redakcji, trochę od siebie dodałem, znacznie więcej odjąłem. Najważniejsze, że efekt końcowy spotkał się z oczekiwaniami zleceniodawcy.

 

Branża
odzież, akcesoria, skarpety

Klient
Bobby Sox

Rola
copywriter

Data
czerwiec 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *