Lead Copywriter

Eastend.pl

Eastend – LEAD COPYWRITER

Eastend to jeden z liderów polskiego e-commerce w zakresie sprzedaży obuwia i odzieży z branży streetwearowej.

W firmie pełniłem obowiązki copywritera od lutego 2018 do maja 2020. Od sierpnia 2019 roku oficjalna nazwa mojego stanowiska w strukturze firmy przyjęła brzmienie Lead Copywriter.

Charakter współpracy

ła to współpraca stała w ramach umowy o pracę.

Polegała na regularnym dostarczaniu tekstów na potrzeby strony www, zewnętrznego bloga oraz kanałów social media (Facebook, Instagram).

Współpracowałem również z osobami posługującymi się językami niemieckim i ukraińskim, przesyłając copy do przetłumaczenia.

Dodatkowe informacje

Poza opisami produktowymi, tekstami blogowymi i copy na potrzeby social media, pisałem również copy do maili, dedykowanych stron dla potencjalnych przyszłych pracowników i kontrahentów firmy, scenariusze do wideo i krótkich form graficznych. Zdarzało się, że tworzyłem również memy.

Poza tym brałem aktywny udział w rebrandingu sklepu, jaki miał miejsce na przełomie lat 2019/20. Jestem autorem nowego hasła Eastend: “We stand for style”.

Podsumowanie

Współpraca z Eastend oznaczała dostosowanie stylu komunikacji do konkretnej persony, jaką była w tym wypadku kobieta w wieku 20-25 lat.

Wymagała również szybkiego przyswojenia sobie zasad rządzących branżą, o której nie miałem wcześniej większego pojęcia.

Na szczęście zdolność szybkiej nauki i pewna elastyczność stylu umożliwiły sprawne poradzenie sobie z wyżej wymienionymi wyzwaniami.

Linki związane z moją pracą w Eastend:

Szczegóły

Branża
e-commerce, streetwear, sklep odzieżowy

Klient
Eastend

Rola
copywriter

Data
luty 2018 – maj 2020