copywriter

Lauda Central Europe

Lauda Central Europe – Copywriter

Lauda Central Europe to największy dystrybutor instrumentów muzycznych i sprzętu audio w Europie Środkowej. Moim głównym zadaniem w roli copywritera było tworzenie wszelkiego rodzaju contentu wspierającego działania sprzedawców, jak również aktywny udział w rebrandingu i dynamicznym otwarciu na rynki zagraniczne.

wyzwania
dodatkowe informacje

Branża muzyczna posługuje się swoim własnym językiem, podobnie branża nagłośnieniowa. Od pierwszego dnia musiałem zaznajomić się z terminologią, która wcześniej była mi zupełnie obca.

Tworzenie treści dla partnerów handlowych wymagało też zarzucenia stylu typowego dla działań marketingowych B2C, do jakiego wcześniej nawykłem. Zamiast tego musiałem posługiwać się językiem “konkretów”, oscylującym wokół specyfikacji technicznej danego produktu.

Choć brzmi to jakbym musiał pokonywać sporą przeszkodę, dostosowanie się do nowych warunków przebiegło raczej bezproblemowo. Już pierwszego tygodnia pracy byłem w stanie sprostać wyzwaniu napisania trzech odrębnych recenzji kontrolera DJ-skiego w ciągu dwóch dni. Chyba nie muszę wspominać, że nie miałem wcześniej najmniejszej styczności z podobnym sprzętem? Cóż, po przebrnięciu przez to, żadne kolejne zadanie nie wydawało się już specjalnie trudne.

Tworzyłem content nie tylko dla Lauda Central Europe. Pisałem również dla licznych submarek, takich jak Lauda Audio (poprzednie, stricte polskojęzyczne wcielenie firmy, obecne na rynku od 1999 roku), Lauda Instalacje (dywizja zajmująca się, jak sama nazwa wskazuje, instalacją sprzętu nagłośnieniowego) czy RnR (sklep e-commerce działający w segmencie B2C).

Do tego dochodzi całe mnóstwo landingów i polskich stron marek, których dystrybutorem na Polskę jest LCE. A także press release publikowane w największych polskich serwisach muzycznych.

Z rzeczy, których nie robiłem: nie tworzyłem contentu na kanały social media, jak również nie byłem odpowiedzialny za wizualną część publikacji; dostarczałem jedynie sam tekst.

podsumowanie
Szczegóły

Treści na landingi, do maili, press release, tłumaczenie instrukcji, opisy produktowe, aktualności, teksty blogowe, recenzje sprzętu muzycznego… Podczas pracy nad przeobrażeniem Lauda Audio w Lauda Central Europe zdecydowanie nie cierpiałem na brak zajęć.

Zebrałem przy tym masę nowych doświadczeń, które pozwoliły mi wzbogacić własny warsztat. Miałem też okazję pracować z dużymi markami, swoistymi gigantami swojej branży, co, nie kryję, zdecydowanie miało swój powab i uczyniło czas spędzony w LCE niezwykle ekscytującym.

Zresztą, czyni dalej, jako że wciąż pracuję nad tym projektem.

Oficjalna strona LCE: laudacentral.eu

Branża
muzyka, sprzęt audio

Klient
Lauda Central Europe

Rola
copywriter

Data
październik 2021 – obecnie

przykładowe prace

Oto jedna ze wspomnianych recenzji sprzętu dla DJ-ów: kontrolera Denon LC6000 Prime. Opublikowana w serwisie muzyczny.pl. Kliknięcie w screen przeniesie Cię do tekstu.

Pora na przykład jednego z landingów wykonanych przez innego członka zespołu, za to wyłącznie z moją treścią. Kliknięcie w screen przeniesie Cię do treści.

Poniżej przykład treści maila informującego o dystrybucji strun Martin, kierowanego do partnerów zagranicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *